Odkrywaj perły architektury z Braas

Trudno pogodzić się z tym, że wakacje dobiegają końca… Szczególnie, że przecież dopiero niedawno cieszyliśmy się na ich początek! Ostatnie tygodnie letniego wypoczynku warto zatem wykorzystać aktywnie, podróżując i podziwiając perły polskiej architektury. Oto kilka inspiracji!

Powiat świebodziński położony w środkowo-zachodniej części województwa lubuskiego to kierunek, który zadowoli zarówno fanów zwiedzania zabytków, jak i miłośników przyrody. Na terenie dwóch parków krajobrazowych (Łagowskiego Parku Krajobrazowego i Gryżyńskego Parku Krajobrazowego) znajdują się malownicze rezerwaty przyrody (Grodziszcze, Kręcki Łęg, Buczyna Łagowska, Dębowy Ostrów, Pawski Ług czy Pniewski Ług) i jeziora.

Miejscem, którego nie można ominąć odwiedzając tę część Polski jest Międzyrzecki Rejon Umocniony. To jeden z największych podziemnych systemów fortyfikacyjnych świata. Co ciekawe, jest to także największy w Środkowej Europie rezerwat nietoperzy, w którym każdego roku zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków. Łączna długość podziemnych korytarzy to około 32–35 km.

Miłośnicy architektury i zabytków powinni zwiedzić fortyfikacje Pętli Boryszyńskiej, Zamek Joannitów, klasztor Paradyż w Gościkowie oraz kamienice w Świebodzinie z XVIII, XIX i XX wieku. Pięknym obiektem sakralnym jest neogotycki kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, który został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Kościół ten wieńczy ceramiczna dachówka Opal Braas w kolorze antracytowym. Klasyczna karpiówka doskonale podkreśla zabytkowy charakter obiektu, nic więc dziwnego, że jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli podczas renowacji tego typu budowli. Dachówka Opal pokrywa również między innymi piękny budynek Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Dachówki ceramiczne marki Braas cieszą się szerokim zainteresowaniem, również w dziedzinie renowacji zabytków. Ich klasyczny design doskonale podkreśla charakter tego typu obiektów, a jednocześnie ciekawie przełamuje nowoczesność współczesnego budownictwa. Inne perły architektury pokryte dachówkami Braas możecie znaleźć na stronie producenta: https://www.monier.pl/realizacje.html 

Komunikaty prasowe

Kontakt dla mediów:

Pegasus Public Relations
ul. Korfantego 8a
01-496 Warszawa
tel. + 48 22 877 22 18
www.pegasus.pl
braas@pegasus.pl
logo1
logo1
logo1