Dachówki betonowe – estetyka i ekologia!

Wybierając pokrycie dachowe, bierzemy zazwyczaj pod uwagę jakość produktów, kolorystykę i kształt dachówki. Coraz więcej osób zwraca jednak uwagę również na proces produkcji. Czy estetykę da się pogodzić z troską o środowisko naturalne?

 

Wraz ze wzrastającą świadomością dotyczącą ekologii, konsumenci coraz częściej decydują się na wybór produktów sprzyjających dobrej kondycji naszej planety. Dotyczy to zarówno przedmiotów i usług codziennego użytku, jak i długotrwałych inwestycji, takich jak budowa dachu. Aby mieć pewność, że decydujemy się na rozwiązania najbezpieczniejsze dla środowiska naturalnego, warto skorzystać z badań naukowych prowadzonych przez wyspecjalizowane organy.

 

Firma Monier Braas – producent dachówek betonowych i ceramicznych – zleciła przygotowanie eko-bilansu swoich produktów Instytutowi Ekologii z Fryburga. Eko-bilanse to powszechnie uznane studia określające wpływ produktów na środowisko naturalne. W eko-bilansie zbierane są nie tylko pojedyncze czynniki, takie jak emisja CO2, ale również opisy różnego rodzaju oddziaływania produktów na powietrze, wodę i glebę. Efekt? W kwestii ochrony środowiska dachówki betonowe wypadają zdecydowanie lepiej niż dachówki ceramiczne.

  

Dachówki z gliny wypalane są w temperaturze 1000°C, co jest związane ze znacznym zużyciem energii i emisją gazów cieplarnianych. Parametry te są zdecydowanie wyższe niż w przypadku dachówek betonowych, utwardzanych w temperaturze 60°C. Proces produkcyjny tych dachówek wymaga zaledwie 30% energii wykorzystywanej w przypadku dachówek ceramicznych.

 

Warto podkreślić również, że podczas produkcji dachówek betonowych w wyniku zmniejszonego zużycia energii uwalniane są również mniejsze ilości azotu i fosforu. Obie substancje mają charakter nawozów i w przypadku wrażliwych ekosystemów, np. jezior mogą prowadzić do zakłócenia równowagi ekologicznej. Dachówki betonowe wymagają także mniejszego zużycia surowców mineralnych, niż dachówki ceramiczne. Więcej na temat eko-bilansu przeczytać można na stronie: https://www.monier.pl/katalog-braas/z-mysla-o-srodowisku.html

 

Marka Braas ma w swojej ofercie szeroki wybór dachówek betonowych. Doskonale zaprojektowane, różnorodne kształty i modne kolory sprawiają, że zarówno zwolennicy nowoczesnej, jak i tradycyjnej architektury znajdą rozwiązanie dla siebie. Warto również dodać, że tylko do końca sierpnia, najpopularniejsze modele dachówek betonowych: Teviva Cisar, Tegalit Protegon, Bałtycka Cisar i Celtycka Cisar, objęte są atrakcyjną Gorącą Promocją.

 

Więcej na stronie promocji http://www.braas-promocja.pl/ oraz u dystrybutorów: https://www.monier.pl/dystrybutorzy/wyszukaj-dystrybutora.html

Komunikaty prasowe

Kontakt dla mediów:

Pegasus Public Relations
ul. Korfantego 8a
01-496 Warszawa
tel. + 48 22 877 22 18
www.pegasus.pl
braas@pegasus.pl
logo1
logo1
logo1